(REZULTĀTI) LATVIJAS IT UZŅĒMUMU IZMANTOTĀS TEHNOLOĢIJAS UN RESURSI

2014.gada maijā esam veikuši nelielu IT tirgus izpēti, aptaujājot web izstrādes uzņēmumus. Aptaujas mērķis bija atspoguļot pašreizējā brīža situāciju šajā jomā un pēс kāda laika, veicot jaunu aptauju, noteikt tendences un izdarīt secinājumus, lai nepieciešamības gadījumā varētu veikt uzlabojumus savā darbībā. Ceram, ka šajos datos atradīsiet sev noderīgu informāciju.

1. Kādu programmēšanas valodu Jūs izmantojiet?

Ruby ir norādīta vismazāk, tomēr vairāki respondenti laukā “Other” norādīja, ka savā darbā izmanto visas iepriekš norādītās programmēšanas valodas.

Programmēšanas valodas izvēle

2. Kuru no populārākajiem fraimworkiem izmantojiet?

Populārākais no izmantotajiem fraimworkiem šobrīd ir WordPress. Liela daļa uzņēmumu izmanto arī savus risinājumus vai tādus, kas bāzēti jau uz kaut kāda gatava pamata (piemēram, Codeigniter).
Kāds pie atbildēm bija norādījis “Google Sites”

Mājas lapas izveide

3. Kādu versijas kontroles sistēmu izmantojiet?

Likumsakarīgi, ka versiju kontroles rīki netiek izmantoti, jo projekti ir ļoti mazi un strādā viens cilvēks, vai arī visbiežāk izmanto GIT.

Iekšējās kontroles sistēma

4. Vai veiciet izstrādāto projektu testēšanu (ir testētājs)?

Katrs testēšanu izprot, kā grib. Bet cerams, ja šeit atbildot, cilvēki sev nemeloja.

programmatūras testēšana

5. Kāda darbinieku grupa Jūsu uzņēmumā ir izplatītākā?

Web izstrāde ir viena no jomām, kur cilvēks pats var visu apgūt, līdz ar to ejot strādāt kādā uzņēmumā jau jābūt ļoti labām zināšanām. Statistika to arī parāda.

tehniskais speciālists

6. Kādi speciālisti Jums visvairāk trūkst?

Ņemot vērā iepriekšējās atbildes, būtu grūti sagaidīt citas atbildes. Papildus, protams, tiek meklēti projektu vadītāji uz lielākiem projektiem.

tehniskais speciālists

7. Vai mēdzat piesaistīt ārējos resursus (freelance)?

Labu speciālistu netrūkst. Problēmas atrast web izstrādes darbiniekus, nav tikai Latvijā, bet arī citās valstīs. Cilvēki saprot, ka, ja esi speciālists, tad tu vienmēr būsi pieprasīts. Un ja darba netrūkst, tad darbu, ko darīt, cilvēki var izvēlēties paši. Un izvēlēties vēl vairāk – ne tikai darbu bet arī darba vietu. Līdz ar to ļoti strauji attīstās attālinātā darba pakalpojumi.
Ļoti labu grāmatu par to ir uzrakstījuši puiši no kompanijas37Signals, “Remote: Office Not Required”.

darbs no mājām

8. Cik daudz Jūs būtu gatavi maksāt par speciālistu apmācībām?

darbinieku apmācība

9. Cik daudz Jūs būtu gatavi maksāt par headhuntingu?

headhuntings

10. Kādus projektus Jūs galvenokārt realizējat?

exports

11. Kur atrodas Jūsu birojs?

Visvairāk uzņēmumiem birojs atrodas Rīgā, citās pilsētās arī. Bet bija interesanti, ka nevienam no aptaujātajiem nebija birojs ārzemēs.

ofissa īre
Visi grafiki tika izveidoti: infogram

P.S. Izsakām Lielu Paldies visiem, kas piedalījās aptaujā un atbildēja uz anketas jautājumiem. Novēlam visiem ražīgu darbu un interesantus projektus!